Reklamní pozice premium odkaz

Proč dýcháme 2/2

Proč dýcháme 2/2

Ilustrační foto

Zlepšit lze také psychický stav

Dýchat je možné také z důvodu, abychom zlepšili psychický stav. Stačí procházka v lese nebo jinde v přírodě a do těla se dostane kyslík, který dokáže velmi dobře pročistit hlavu, čímž se výrazně zlepší i psychická kondice lidského těla. I toto samozřejmě souvisí s tím nejdůležitějším, čímž není nic jiného, než okysličování.

Eliminujeme také bolesti

Bolesti například hlavy, ale i svalů nejsou ničím výjimečným. I to může být ukázka toho, že tělu chybí kyslík. Proč tedy dýcháme? Je to proto, abychom daný kyslík do těla opět dostali. Čím více ho bude a čím bude vzduch čistší, tím více může dýchání, ideální to hluboké eliminovat různé bolesti. Právě v rámci hlavy je efekt velmi zajímavý, což dokazuje i to, že proti bolesti může pomoci i jednoduchá venkovní procházka.

Posilujeme vnitřní orgány

Ano, i ty se během dýchání poměrně výrazně posilují. Pokud dochází k tomu, že dýcháte zhluboka, tak je masírováno srdce, dojde také k větší činnosti bránice a také k masáži jater.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: InfoRady.cz

Štítky: zdraví

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Inforady.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Inforady.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Inforady.cz.