Reklamní pozice premium odkaz

Základní informace o podnikání invalidních důchodců 1/2

Základní informace o podnikání invalidních důchodců 1/2

Ilustrační foto

Podmínky jsou stejné, jako u všech ostatních

Stát daný typ osob nijak neznevýhodňuje, což znamená, že podnikání invalidních důchodců je stejné, jako u jakýchkoliv jiných žadatelů o živnostenské oprávnění. Stačí jenom splnit několik konkrétních podmínek. Kromě samozřejmé plnoletosti můžeme do daných podmínek zařadit například:

·         Kvalifikační předpoklady u některých živností

·         Čistý trestní rejstřík

·         Způsobilost k právním úkonům

Lákadlem jsou slevy na dani

Když se podíváme na jednu klíčovou výhodu, kterou má podnikání invalidních důchodců, tak je spojena s tím, že je možné získat celkem zajímavé slevy na dani. Jejich výše je v tisících a konkrétní hodnota je rozlišována především podle toho, do jakého konkrétního stupně invalidity daná osoba spadá. Nejmenší slevy jsou u prvního a ty největší naopak u třetího stupně.

Jako vedlejší činnost

Zatímco u mnoha lidí je podnikání bráno jako činnost hlavní, tak pokud jde o invalidní důchodce, je tato činnost konkrétně brána jako vedlejší. A to znamená jednu důležitou věc. Tou je fakt, že zde není povinností placení minimálních záloh. A to jak v případě sociálního pojištění, tak samozřejmě také v případě zdravotního pojištění. Vše se vypočítá až podle výdělku.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: InfoRady.cz

Štítky: podnikání, důchod, invalidita

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Inforady.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Inforady.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Inforady.cz.