Reklamní pozice premium odkaz

Byznys a podnikání

zobrazit

Podnikat jako fyzická nebo právnická osoba?

Tuto otázku si určitě položí každý, kdo uvažuje o tom, že by začal podnikat. A je to jedině dobře. Správná volba formy podnikání totiž může ovlivnit opravdu hodně. Pojďme se společně na některé rozdíly podívat. Živnostník Zda je lepší živnost… »

Začněte podnikat v klidu a hlavně spolehlivě

Pokud máte podnikatelský záměr, vždy jsou důležité dvě věci. Tou první je dostatek času, peněz a klidu na samotné podnikání. A tou druhou je jistota, že budete schopni začít podnikat ve vámi zvolený čas. Jak toho dosáhnout? Spolehněte se na… »

Pár tipů, když kupujeme firmu na založení s.r.o. 3/3

Svépomocí či na klíč Posledním způsobem, jak získat vytouženou společnost s ručením omezením je buď zapojení vlastnísnahy a síly, nebo využití služby, která nám společnost založí takzvaně na klíč. V tomto případě může býtfirma založena… »

Pár tipů, když kupujeme firmu na založení s.r.o. 2/3

Odkoupení První možností, jak získat s.r.o. je jejím odkoupením, respektive odkoupením společenských podílů odjiných osob. Tento způsob lze praktikovat téměř u jakékoliv firmy, ať už zabývající se obchodem,výrobou či službami, výjimkou nejsou ani… »

Pár tipů, když kupujeme firmu na založení s.r.o. 1/3

Dvě možnosti Konečně jste dospěli k rozhodnutí a chcete založit vlastní firmu. Stát se svým pánem se zdá jako příjemnázměna, nicméně je potřeba pro to něco udělat. Rozhodnutí, zda založíme živnost a staneme se tak osobousamostatně výdělečně… »

Základní informace o podnikání invalidních důchodců 2/2

I bez sociálního pojištění Nejenom, že se nemusí platit případné zálohy. Podnikání v invalidním důchodu má svou výhodu také v tom, že není nutné platit sociální pojištění vůbec. Roli zde však nehraje konkrétní stupeň invalidity, jelikož roli zde hraje… »

Základní informace o podnikání invalidních důchodců 1/2

Podmínky jsou stejné, jako u všech ostatních Stát daný typ osob nijak neznevýhodňuje, což znamená, že podnikání invalidních důchodců je stejné, jako u jakýchkoliv jiných žadatelů o živnostenské oprávnění. Stačí jenom splnit několik konkrétních… »

zobrazit