Reklamní pozice premium odkaz

Čeho se vyvarovat při žádosti o úvěr 2/2

Čeho se vyvarovat při žádosti o úvěr 2/2

Ilustrační foto

Neplaťte peníze předem

Jakmile je vyžadován poplatek předem, je to podezřelé. Tedy pokud nemluvíme o mikropůjčkách, kde koruna slouží k tomu, aby byl ověřený váš účet. Rozhodně nikomu nedávejte ani neposílejte žádné větší finance ještě před tím, než dostanete úvěr. Pokud už jsou s úvěrovým produktem spojené poplatky, funguje to v praxi tak, že si je daný poskytovatel automaticky strhne, nebo je rozpustí ve splátkách.

Nepodepisujte nic nevýhodného

I když peníze nutně potřebujete, měli byste se vyvarovat tomu, že podepíšete nevýhodný dokument. Vždy je lepší být raději bez půjčky, než ji získat a následně se dostat do ještě větších starostí. Mnohdy až do takových, že se vlivem sankcí, nebo i vlivem úrokových sazeb dostanete do neřešitelné dluhové pasti. Vždy je lepší se bez půjčky raději obejít, než kývnout na tu nevýhodnou. Různých možností je na našem trhu mnoho a vždy lze najít alternativu.

Zohledněte svou situaci

U půjčky rozhoduje nejenom částka, ale i to, jak dlouho ji budete splácet, nebo jaká bude výše splátky. I toto je třeba při žádosti o úvěr zohlednit a mít jasno v tom, že dané peníze zvládnete bez jakýchkoliv problémů uhradit a že bude ve vašich silách měsíčně hradit domluvenou splátku. Dobré je si vše spočítat i s výhledem na několik budoucích let.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: InfoRady.cz

Štítky: půjčky

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Inforady.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Inforady.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Inforady.cz.