Reklamní pozice premium odkaz

Čeho se vyvarovat při konsolidaci půjček 2/2

Čeho se vyvarovat při konsolidaci půjček 2/2

Ilustrační foto

Započtěte i sankce za předčasné splacení

Konsolidace úvěrů proběhne tak, že je původní úvěr je doplacený a následně je vytvořený nový, u jiné banky. Zohledněte proto to, zda s předčasným splacením toho stávajícího nejsou spojeny jakékoliv sankce. Pokud ano, vše opět dobře propočtěte, jelikož z důvodu jejich existence může dojít k tomu, že samotná konsolidace nebude natolik výhodná, jak se na první pohled v souvislosti s klasickými úrokovými sazbami mohlo zdát.

Myslete na výhodnost vyřízení konsolidace

Neměl by vás zajímat jenom výsledný úrok, ale i to, jak jednoduché a jak výhodné pro vás samotné vyřízení bude. Vyvarujte se těm nabídkám, kde si musíte vše oběhat sami. Stejně tak je dobré vyvarovat se těm nabídkám, které jsou spojeny například s tím, že bude nutné platit poplatky z vyřízení. Na konsolidaci hleďte podobně, jako byste si brali novou půjčku.

Chtějte i nový splátkový kalendář

Konsolidace by neměla být spojena jenom s výhodným úrokem. Měla by nabídnout i možnost nového splátkového kalendáře. Vyvarujte se takovým poskytovatelům, kteří toto nenabízí. Jednotlivé splátky totiž budou stále stejnou zátěží.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: InfoRady.cz

Štítky: dluhy, půjčky

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Inforady.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Inforady.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Inforady.cz.