Reklamní pozice premium odkaz

Radíme, jak na prodej družstevního bytu 2/2

Radíme, jak na prodej družstevního bytu 2/2

Ilustrační foto

Máte zájemce? Sepište smlouvu

Ta je nedílnou součástí celého prodeje. Rozhodně nezapomínejte na to, že byste měli potvrdit, že nemáte jakékoliv závazky vůči třetím osobám, což následně odjistí kupujícího v tom, že se nemusí obávat jakýchkoliv budoucích problémů. Dále je třeba sepsat také dohodu o převodu práv. S tou musí jít následně kupující za vedením družstva, které musí tuto konkrétní dohodu vzít na vědomí. Poté je s ním uzavřena nová nájemní smlouva.

Nezapomínejte na všechny termíny

Pamatujte na to, že součástí smlouvy by měla být i řada termínů. A to jak s ohledem na to, kdy se kupující zastaví zavedením družstva, tak s ohledem na to, jak a kdy se zruší pojištění bytu, kdy se bude realizovat předání bytu, nebo jak a kdy se budou vracet přeplatky na energiích, nebo jak se budou řešit i případné nedoplatky. To vše by mělo být součástí smluvní dokumentace, aby nemohlo dojít k jakýmkoliv nejednoznačným výkladům, které by mohly mít za následek prodloužení celého prodeje družstevního bytu.

Prodávající podepíše dokument o zániku nájmu

Jedná se o nezbytnou dokumentaci, která jasně potvrzuje, že původní člen družstva již nemá v daném družstvu ani členství, ani zde nemá nárok na konkrétní byt. Jakmile je tento dokument podepsán, je možné, aby byly uvolněny případné peníze, které byly mezitím uloženy do úschovy v rámci banky, advokáta, nebo třeba realitní kanceláře, pokud byly její služby využívány.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: InfoRady.cz

Štítky: bydlení, reality

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Inforady.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Inforady.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Inforady.cz.