Reklamní pozice premium odkaz

Radíme, jak na prodej družstevního bytu 1/2

Radíme, jak na prodej družstevního bytu 1/2

Ilustrační foto

Kromě bytů v osobním vlastnictví může být realizován také prodej družstevního bytu. Pokud jste v roli prodávajících, je prvním krokem nutnost si uvědomit, zda využijete služby realitní kanceláře, nebo prodáte na vlastní pěst. První cesta je jednodušší, ale může být dražší, stejně jako pomalejší., Druhá cesta je sice spojena s více starostmi, ale všechny věci okolo prodeje můžete řešit sami. A to často rychleji.

Jak na prodej družstevního bytu? Podejte inzerát a realizujte prohlídky

Prvním krokem je nafocení bytu, a následné podání inzerátu. Ten by měl obsahovat všechny nezbytné informace, jako je:
·         Popis lokality
·         Informace o bytě i jeho ceně

Důvody, proč si byt zakoupit

Je dobré vědět, že když prodej družstevního bytu realizujete, kupuje si budoucí majitel zatím jenom podíl v družstvu. Ten však je spojený s budoucí jistotou převodu bytu do osobního vlastnictví. A to zdarma, nebo s nutností uhrazení další ceny.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: InfoRady.cz

Štítky: bydlení, reality

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Inforady.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Inforady.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Inforady.cz.