Reklamní pozice premium odkaz

Jak vyrobit svépomocí psí boudu 2/2

Jak vyrobit svépomocí psí boudu 2/2

Ilustrační foto

Základní střecha boudy

Pro výraznější pevnost a odolnost je dobré vytvořit jako základ v podstatě dřevěnou krabici. A to z toho důvodu, že celá psí bouda vydrží mnohem déle. Základní střechu tedy vytvoříte podobně, jako je tomu v případě stěn. Vezmete jednotlivá prkna, která přibijete nebo přišroubujete k obvodovému věnci, čímž celou konstrukci uzavřete a zpevníte.

Klasická střecha

Aby psí bouda vypadala tak, jak vypadat má, je třeba nejprve vytvořit štíty. Dvě trojúhelníkové části, kde jejich základna bude stejně dlouhá, jako stěna, nad kterou se umístí. Jakmile je štít hotový, už je možné přitlouci několik prken a položit krytinu. O jakou se může jednat? Jako dobrá volba se v daném případě rozhodně jeví:

·         Lepenka
·         Šindele
·         Linoleum

Vyříznutí vstupního otvoru

Psí bouda je téměř hotová. Jenom jí chybí jedna poslední a celkem důležitá věc. O jakou se jedná? Je to vstupní otvor. Ten stačí jednoduše vyříznout právě v místech, kde budete chtít mít čelo boudy. Jak při její celé stavbě, tak samozřejmě i při řezání otvoru primárně nezapomínejte na to, jak velké máte plemeno. Musí se do vaší boudy nejenom pohodlně dostat, ale musí zde mít také dostatek prostoru třeba k případnému odpočinku, který bude vyhledávat.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: InfoRady.cz

Štítky: zvířata

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Inforady.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Inforady.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Inforady.cz.