Reklamní pozice premium odkaz

Kravské nebo sójové mléko? 1. část

Kravské nebo sójové mléko? 1. část

Ilustrační foto

Sojové mléko

Sojové mléko obsahuje bílkoviny v dobře stravitelné formě, takže se mohou dobře dostat do těla. Nechybí zde fytoestrogeny podobající se hormonům, se schopností sladit hladiny mužských i ženských pohlavních hormonů. Rovněž podporují prevenci proti rakovině pohlavních orgánů. Jde také o prevenci před potížemi u žen v přechodu. V sojovém mléku se vyskytuje i lecitin potřebný ke správnému fungování mozkového metabolismu, aby byla dobrá lidská orientace, svěžest, rychlost myšlení a paměť.

Zároveň se vyživuje pokožka, zvyšuje se její pružnost a vláčnost. V sojových výrobcích se nachází dostatek vápníků, který se v této podobě skvěle vměstnává do kostí.

Pokud budou ženy pít každý den sojové mléko, anebo ho i doplňovat produkty ze sóji, neobjeví se u nich nepříjemné znaky klimakteria. V sojovém mléce se nachází složky, díky kterým se zvyšuje imunita organismu. Výborně slouží jako prevence mnohých dechových a tělových alergických reakcí hlavně u dětí. Pití sojového mléka se rovněž postará o snížení cholesterolu.
Mléko ze sóji je alternativou pro osoby s intolerancí na laktózu. Také ho konzumují jedinci, kteří z nějakého důvodu nechtějí pít živočišné mléko. Sojové mléko neobsahuje ani galaktózu, takže ho můžete popíjet během galaktosemie.

Někteří lidé však trpí alergií na sóju, ti se musí mléku vyhnout. Obsahuje též dusíkaté látky puriny, kterým se musí vyhýbat lidé s onemocněním dny. Nehodí se pro konzumaci kojenců, protože neobsahuje dostatek vitamínů a minerálů.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: InfoRady.cz

Štítky: potraviny, vaření, zdraví

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Inforady.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Inforady.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Inforady.cz.