Reklamní pozice premium odkaz

Proč dřevostavbu 1/2

Proč dřevostavbu 1/2

Ilustrační foto

Životnost je velmi dlouhá

I když se jedná o dřevo, je důvodem, proč si pořídit dřevostavbu, rozhodně její životnost. Pokud budeme konkrétnější, potom je třeba říci, že ta se dnes pohybuje okolo sedmdesáti až sto lety. Jedná se ale o statistické číslo. Není nic neobvyklého, že dřevostavba může bez problémů vydržet třeba i stovky let. Pokud budeme objektivní, tak se nijak neliší ani od běžného zděného domu, a to s ohledem na to, jak dlouho vydrží.

Proč dřevostavbu? Jelikož je bezpečná

Není třeba se obávat ani celkové bezpečnosti. I když surové dřevo jako takové je materiálem hořlavým, v rámci bezpečnosti jsou voleny takové materiály a takové postupy, aby i dřevostavba byla z hlediska požární bezpečnosti plně vyhovujícím typem bydlení. Aby se tedy jednalo o řešení, u kterého je možné říci, že je nehořlavé. Pokud se podíváme na ty nejlepší varianty a řešení, je třeba říci, že lze dosahovat i takové vlastností, jako má třeba ocel.

Stavbě nic neškodí

Celý koncept dřevostavby je navržený tak, aby jí nic neškodilo. Je to dáno jak návrhem samotné konstrukce, tak je to dáno také využitím jednotlivých materiálů. Ty jsou voleny s ohledem na to, aby dřevostavba nebyla žádným lákadlem například pro:
·         Škůdce související se dřevem
·         Plísně vzniklé vlhkostí
·         Hlodavce hledající úkryt

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: InfoRady.cz

Štítky: bydlení, stavba, dřevo, dřevostavba

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Inforady.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Inforady.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Inforady.cz.