Reklamní pozice premium odkaz

Čeho se vyvarovat při pokládce dlažby 1/2

Čeho se vyvarovat při pokládce dlažby 1/2

Ilustrační foto

Nepodceňujte výběr

Není dlažba jako dlažba. Je třeba vyvarovat se rychlému výběru bez toho, že si vše dokonale promyslíte. Pamatujte na to, že jakmile už dlažbu jednou koupíte, jenom těžko ji vrátíte. Rozhodně kupujte i správné množství. Také nezapomínejte na to, že jakmile ji jednou položíte, odstranění bude velmi náročné. A na co hledět při výběru? Je to:

·         Velikost dlažby
·         Vzhled dlažby
·         Cena

Vyvarujte se nekvalitnímu podkladu

Aby byla dlažba položena skutečně co nejlépe, tedy dokonale rovně, neměli byste podceňovat ani kvalitu podkladu. Ten by měl být celistvý, měl by být dokonale rovný a měl by být také dokonale pevný. Stejně tak by na něm neměla být ani vlhkost, ani by se na něm neměla objevovat jakákoliv mastnost. I toto mějte na paměti.

Promyslete si průběh spáry

Jenom těžko bude pokládka dlažby tak dokonalá, že vám v celé místnosti vyjde vždy na celé kusy. Nepodceňujte proto průběh spáry a vyvarujte se tomu, aby byl na tom nejviditelnějším místě. Vždy, když bude nutné dlažbu řezat a použít jenom její část, je třeba myslet na to, aby byl tento kus umístěn na nejméně viditelném místě. Před prací je proto dobré si vše důkladně vyměřit.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: InfoRady.cz

Štítky: stavba, dlažba, rekonstrukce

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Inforady.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Inforady.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Inforady.cz.