Reklamní pozice premium odkaz

Rozhodněte se: Podlahové topení nebo radiátory na zeď 2/2

Rozhodněte se: Podlahové topení nebo radiátory na zeď 2/2

Ilustrační foto

Radiátory na zeď

Jedná se o standardní klasiku taktéž využitelnou v rodinných domech, tak i bytech. Radiátory na zeď lze jednoduše připojit k různým zdrojům vytápění, odkud bude proudit voda odpovídající teploty. Samozřejmostí je i bohatý výběr jednotlivých radiátorů, a to nejenom s ohledem na jejich konkrétní velikost a délku, ale také s ohledem na jejich design.

I radiátory na zeď mají své výhody a nevýhody

Výhodou je určitě jednoduché použití v jakékoliv místnosti. Dále je jistotou i celkem snadná montáž, která je obvykle řešena pomocí konzolí. I pořizovací náklady mohou mít radiátory na zeď poměrně příznivé. Co může být naopak možnou nevýhodou, to je fakt, že voda v topném systému musí být ohřátá na vysoké teploty. Stejně tak platí, že vytápění nemusí být zcela efektivní, jelikož zdroj tepla je jenom na jednom místě, přičemž teplo samotné sálá výhradně jenom směrem vzhůru. Negativem radiátorů může být také to, že hlavně v malých bytech mohou zabírat místo, přičemž ani před ně není možné postavit jakýkoliv nábytek. Mnozí lidé si mohou stěžovat i na jejich design, který souvisí s tím, že celý prostot místnosti mohou i hyzdit. Zde ale záleží hlavně na konkrétním zakoupeném typu.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: InfoRady.cz

Štítky: bydlení, energie, vytápění

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Inforady.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Inforady.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Inforady.cz.