Reklamní pozice premium odkaz

Rozhodněte se: Podlahové topení nebo radiátory na zeď 1/2

Rozhodněte se: Podlahové topení nebo radiátory na zeď 1/2

Ilustrační foto

Podlahové topení

Jedná se o vcelku moderní řešení, které je charakteristické tím, že horká voda v topném systému neproudí do klasických radiátorů, jelikož se nachází v rozvodech pod klasickou podlahou v našem interiéru. Dnes je možné toto řešení realizovat nejenom v rámci rodinných domů, jelikož jsou případy, kdy není problém realizace ani u mnoha bytů. Jedná se o řešení moderní a celkem doporučované.

Jaké má podlahové vytápění výhody a nevýhody?

Hlavním pozitivem je rozhodně to, že se jedná po řešení velmi efektivní, jelikož je rovnoměrně ohřívána celá plocha místnosti a teplo tak stoupá přirozeně od spodu nahoru. Dále nezapomínejme také na to, že voda zde může být chladnější než v klasických radiátorech, což je spojeno s nemalou úsporou. Dále platí, že podlahové vytápění může být instalováno pod různé typy podlah. Jako příklad uveďme:

  • Dlažbu

  • Dřevenou podlahu

  • Plovoucí podlahu

V rámci negativ nesmíme zapomínat jak na finanční, tak i celkovou náročnost celé instalace topného systému. Stejně tak nezapomínejme také na případnou komplikovanější opravu, pokud v rámci samotných rozvodů pod podlahou dojde k problému.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: InfoRady.cz

Štítky: bydlení, energie, vytápění

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Inforady.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Inforady.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Inforady.cz.