Reklamní pozice premium odkaz

Rady, jak udržovat bazén čistý 2/2

Rady, jak udržovat bazén čistý 2/2

Ilustrační foto

Hlídejte správnou teplotu

Není nic nového, že při vyšších teplotách dochází k tomu, že se voda výrazně rychleji kazí. Ideálním příkladem je samotné zelenání vody. Proto ten, kdo chce vodu v bazénu udržovat dlouhodobě čistou, by měl hlídat také její teplotu. Pokud už je poměrně vysoká, je třeba část vody vypustit a bazén doplnit vodou čerstvou, studenou. Pokud se navíc bude jednat o čistou vodu z vodovodního řadu, máte jistotu, že výrazně zvýšíte její kvalitu.

Pořiďte si zastřešení

Může to být pyl, nečistoty ze vzduchu, stejně jako kyselé deště. To vše je nebezpečí pro váš bazén. Jak nejlépe zamezit kontaktu s vodou? Samozřejmě tak, že si pořídíte zastřešení. Pokud na to klasické nemáte finance, může posloužit třeba i obyčejná plachta.

Bez chemie to nepůjde

Co se může hodit? Jsou to nejenom šokové chlorové přípravky, ale je to třeba i chemie, která umí zvyšovat, nebo snižovat hodnotu pH. Stejně tak lze užívat i alternativy, jako je Savo, nebo modrá skalice. V obou těchto dvou případech především odstraníte zelený vzhled vody.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: InfoRady.cz

Štítky: bazén

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Inforady.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Inforady.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Inforady.cz.