Reklamní pozice premium odkaz

Radíme, jak vyčistit bazén 2/2

Radíme, jak vyčistit bazén 2/2

Ilustrační foto

Měříme stav vody

I tento postup je nesmírně důležitý. Při péči o bazén je třeba mít dokonalý přehled o tom, jak na tom voda je. Tento postup je v podstatě preventivní, jelikož správné naměřené hodnoty jsou jistotou, že se neobjevují bakterie, viry, ani řasy, nebo cokoliv podobného. A co nás zajímá primárně?
·         Hodnota pH
·         Množství chlóru
·         Teplota vody

Použití bazénové chemie

Dané produkty jsou dnes nezbytností. Pomocí nich můžeme nejenom snižovat, nebo zvyšovat pH vody, ale můžeme pomocí nich upravovat i množství chlóru. V rámci čištění bazénu můžeme používat buď šokové přípravky, stejně jako můžeme používat i různé tablety, které hodnotu chloru pomůžou udržovat dlouhodobě.

Jaké jsou alternativy čištění?

Mechanické je nezbytností. Pokud se chcete vyhnout bazénové chemii, existuje několik alternativ. V daném směru můžeme doporučit třeba známé Savo, které brání zelenání vody. Podobné účinky může mít také modrá skalice. Zde však pozor na skutečně správné dávkování. Tato látka může být v případě vysoké koncentrace zdraví škodlivá.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: InfoRady.cz

Štítky: bazén

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Inforady.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Inforady.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Inforady.cz.