Reklamní pozice premium odkaz

Tipy na moderní elektroinstalaci 2/2

Tipy na moderní elektroinstalaci 2/2

Ilustrační foto

Řídící jednotky

Pokud je cílem vybudovat skutečně moderní a chytrou domácnost, musí do segmentu moderní instalace patřit i jednotlivé řídíce jednotky. O co se jedná? Zde jde o zařízení, které dokáže primárně získávat a zpracovávat data z jednotlivých snímačů. Ta se tak dostanou ta to správné místo. Řídící jednotky jsou následně prvkem, který umožní jak naprogramování jednotlivých činností, tak i manuální realizaci určitých činností. Dále je řídící jednotka i zařízením, ke kterému se lze připojit třeba bezdrátově, prostřednictvím mobilního telefonu, a na základě toho zajistit jednodušší ovládání.

Chytré zásuvky

Další prvek moderní elektroinstalace. Chytrá zásuvka nefunguje jenom jako zdroj elektrické energie pro případné zařízení. Jejím unikátem je třeba to, že lze nastavit, kdy bude spínat a kdy naopak ne – ideální u bojlerů, nebo třeba u topných žebříků v koupelně. Chytrá zásuvka ale může být i ovládána přes Wi-Fi, což se hodí i k tomu, jak bezdrátově zapnout nejenom ji, ale třeba i lampu, která je v ní zapojena. Opět je to jasná ukázka toho, že i moderní zásuvka dokáže vytvořit koncept chytré domácnosti.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: InfoRady.cz

Štítky: bydlení, elektro, energie, dům

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Inforady.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Inforady.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Inforady.cz.