Reklamní pozice premium odkaz

Tipy na moderní elektroinstalaci 1/2

Tipy na moderní elektroinstalaci 1/2

Ilustrační foto

Sběrnicové kabely

Moderní elektroinstalace by měla být založena na použití ideálně takzvaných sběrnicových kabelů. Zatímco u běžných elektroinstalací jsou využívány kabely silové, kterých může být hned několik, tak v případě řešení, které bude spojeno s moderními principy, mlže být využíván jenom jeden konkrétní, a to takzvaný sběrnicových kabel. Ten následně dokáže nahradit i klasické sdělovací kabely, které se ve starších variacích elektroinstalací také používají. Do tohoto segmentu mohou patřit primárně kabely, které jsou využívány na:

·         Telefon

·         Data

·         Televizi

Snímače

Běžná elektroinstalace využívá klasické spínače a zásuvky, které fungují na samostatném principu. Proto mezi naše jasné tipy na moderní elektroinstalaci patří takzvané snímače, kterými je třeba vybavit celou domácnost. Jedná se o zařízení, které umí primárně to, co klasika – v podobě zásuvky a vypínače. Zároveň ale dokáže také sbírat jednotlivá data a podle toho vyhodnocovat následné možnosti, které souvisejí s tím, jak budeme domácnost používat. Zde už může být často naprogramováno přesné využití. Jednotlivá data potom může zpracovávat buď snímač samotný, nebo se mohou posílat přímo do centrálního úložiště, které je zpracuje.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: InfoRady.cz

Štítky: energie, stavba, elektro

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Inforady.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Inforady.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Inforady.cz.